Güncel Haberler

Yozgat’ta çok sayıda köpek kimyasal madde kullanılarak öldürüldü! Valilik açıklama yaptı: ‘Suç duyurusunda bulunuldu’

Yozgat katı atık birimi yakınlarında sokak köpeklerinin toplu halde ölü bulunduğu bilgisini alan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, belediye ekipleriyle birlikte olay yerine gitti. Yapılan incelemede 20'den fazla köpeğin şırınga yardımıyla kimyasal maddelerle öldürüldüğü ve toplu halde dağlık alana terk edildiği belirlendi. Ölen hayvanlar belediye ekipleri tarafından açılan kuyuya gömülürken, hayatta kalan 30'a yakın yavru ve yetişkin köpek ise bakım ve tedavi için belediye barınağına götürüldü.

“Şiddete tanık olduk”

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, vahşete insan olarak tanık olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bir öğretmen arkadaşımız bizi ihbar etti, biz de olay yerine gittik. Katı atık tesisimize 300 metre uzaklıktaki bir alana 20'den fazla yetişkin köpeğin zehirlenerek atıldığını gördük. Enjeksiyonla zehirlendiler, köpekler başka yerde zehirlenip buraya atıldı. Daha da kötüsü bu ölü köpeklerin yavruları vardı, o bölgede 30'dan fazla yavru vardı. Onlar da mutsuzdu. Yavru ve diğer yetişkin köpekleri belediyemizin barınağına götürüp meslektaşlarımızla birlikte sahiplendik” dedi.

“BU ZALİMLERİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Zehirlenen ve öldürülen köpeklerin belediye ekipleri tarafından gömüldüğünü belirten Başkan Arslan, şunları söyledi: “Ölen köpekler sağlık sorunu yaratmaya ve koku yapmaya başladı. Büyük bir çukur kazarak onları oraya gömdük. Bunu kabul etmek elbette mümkün değil. Bu kadar vahşetin hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bu dönemde bu kadar vahşeti ve bunu yapanları insan olarak kabul etmek mümkün değildir. İnsanlık olarak görevimizi yapacağız ve bu canlılara şefkatle yaklaşacağız. “Bütün bu yavrularla ilgileneceğiz ve onları besleyeceğiz” dedi.

DEVLET AÇIKLAMA YAPTI! SUÇ DUYURUSU YAPILDI

Yozgat Valiliği, çok sayıda köpeğin ölümüyle ilgili olarak Başsavcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Bazı yayın organlarında, medyada ve bazı sosyal medya hesaplarında ortalama olarak paylaşılan 'Yozgat'ta 20'den fazla sokak köpeği ölü bulundu' manşetli haber sonrasında kamuoyunun bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur”. Söylendi.

Basın bülteninde şu ifadeler yer alıyor:

“Valiliğimiz İl Tarım ve Orman Müdürlüğü konu ile ilgili soruşturma başlatmış olup, Başsavcılık'a suç duyurusunda bulunulmuştur. Konuyla ilgili adli süreci takip edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (AA-İHA)

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Gürcistan'da korkutan deprem!  Ölçmek...Gürcistan'da korkutan deprem! Ölçmek…
Valilikler açıkladı!  7 gün eylem yasağıValilikler açıkladı! 7 gün eylem yasağı
Hamas'ı ikna etmek için ülkeden yardım istediHamas'ı ikna etmek için ülkeden yardım istedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş