Güncel Haberler

Dünya gündemine oturan görüntüler! Bolivya’daki darbeci General Zuniga canlı yayında böyle tutuklandı

Latin Amerika ülkesi Bolivya bir darbe girişimiyle uyandı. General Zuniga ve komutasındaki askerler, başkanlık sarayını kuşatarak, zırhlı araçlarla saraya girmeye çalıştı. Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce halkı sokaklara davet etti. Arce'nin darbe girişimine liderlik eden General Juan José Ziga ile yüz yüze görüştüğü anlar tarihe geçti.

ASKERLER ÇEKİLMEYE BAŞLADI

Arce, zırhlı araçların ve askeri birliklerin meydandan çekilmesiyle başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından Hükümet Konağı önünde toplanan kalabalığa seslendi. Arce şunları söyledi: “Bolivya halkına çok teşekkürler. “Yaşasın demokrasi” dedi.

Kalabalığa seslenen Başkan Yardımcısı David Choquehuanca şunları söyledi: “Bolivya halkı bir daha asla darbelere izin vermeyecek.”

12

KOPİST, GENERALLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜ

Darbe girişiminin en dramatik anı, Bolivya Devlet Başkanı Arce'nin darbe girişimine öncülük eden General Juan José Ziga ile yüz yüze görüşmesiydi.

13

Bolivya televizyonunda yayınlanan bir videoda Arce, sarayın koridorunda General Juan José Ziga ile tartışırken görüldü. Arce generale şunları söyledi: “Ben sizin baş komutanınızım. Askerlerinizi geri çekmenizi emrediyorum. “Bu itaatsizliğe izin vermeyeceğim” dediği duyuldu.

Ekran_1

GÖRÜŞME ESNASINDA TUTUKLANDI

Darbenin beyni General Zuniga, canlı röportaj verirken tutuklandı.

Ekran görüntüsü_2

Yeni görüntülerde Bolivya'daki darbenin planlayıcısı General Zuniga'nın kelepçelenerek basın önüne çıkarıldığı görüldü.

Ekran görüntüsü_3

Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kurye tarafından soyulduğunu iddia etti; senaryosu herkesi şaşkına çevirdi!Kurye tarafından soyulduğunu iddia etti; senaryosu herkesi şaşkına çevirdi!
Yazı rahat ve serin geçirin!  Columbia'da %50'ye varan indirimYazı rahat ve serin geçirin! Columbia'da %50'ye varan indirim
Aynı gün bir kaza haberi daha! Aynı gün bir kaza haberi daha!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş