Güncel Haberler

Bakan Yerlikaya duyurdu! 40 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı

Bakan Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Ülkemizi insan ticareti yoluyla düzensiz göç için hedef ve geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz. Her bölgede kararlılıkla yürüttüğümüz operasyonlarımız Ülkemizin kalkınması kesintisiz devam edecek.” dedi.

Bu kapsamda Göç İdaresi Müdürlüğü ile Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Geçişleriyle Mücadele Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda operasyon düzenlendiğini söyleyen Yerlikaya, şöyle konuştu:

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele ve Sınır Kontrol Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma sonucunda 25 göçmen kaçakçılığı örgütleyicisi, Kayseri, Manisa, Mersin merkezli göçmen kaçakçılığı örgütleyicileri ve düzensiz göçmenlere yönelik operasyonlara katıldı. Kocaeli, Eskişehir, Isparta, İstanbul ve Uşak'ta da 86 kaçak göçmen yakalanıp yakalandı.

Yerlikaya, Hatay'da düzenlenen operasyonda göçmen kaçakçılığı örgütleyen 7 kişinin yakalandığını, bunlardan 4'ünün tutuklandığını, 3'ünün yargılanmasının devam ettiğini, 106 kaçak göçmenin yakalandığını belirtti.

Yerlikaya, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele ve Sınır Kontrol Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma sonucunda Bursa, Adana, Gaziantep'te düzenlenen operasyonda göçmen kaçakçılığı yapan 8 organizatörün tutuklandığını belirtti. ve Şanlıurfa merkezli Ankara. .

2

Yakalanan kaçak göçmenlerin İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildiğini ve sınır dışı işlemlerinin başlatıldığını bildiren Yerlikaya, operasyonlar sonucunda 14 araç ve yüklü miktarda dövize el konulduğunu kaydetti.

Bakan Yerlikaya, operasyonu yürüten Göç İdaresi personeli ve polis memurlarını tebrik etti.Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Columbia ayakkabı, ceket ve tişört fiyatları en düşük seviyelerdeColumbia ayakkabı, ceket ve tişört fiyatları en düşük seviyelerde
Sabahın erken saatlerinde dehşete düşüren manzara!  Bu halde bulundu: yakınları çığlık attıSabahın erken saatlerinde dehşete düşüren manzara! Bu halde bulundu: yakınları çığlık attı
Bu nasıl bir insanlıktır!  Korku anlarıBu nasıl bir insanlıktır! Korku anları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş